Psychotesty pro seniory nad 65 let a na žádost lékaře

Dopravně-psychologické vyšetření může být povinné pro řidiče starší 65 let, a to na žádost lékaře. Toto vyšetření je zaměřeno na zhodnocení psychického stavu a schopností starších řidičů, aby byli schopni bezpečně řídit motorová vozidla.

Najít psychologa

Dopravní psychotest od nás
má spousty výhod

Rychlá online
platba
Ti nejlepší
psychologové z ČR
Termín vyšetření
do 1 týdne
Výsledky ihned
k dispozici
Délka vyšetření
2-3 hodiny
Psychotesty za
nejlepší ceny

Jsme specialisté na psychotesty pro řidiče starší 65 let a na žádost lékaře

Naši psychologové jsou zde proto, aby vám pomohli znovu usednout za volant. Jsme hrdí na to, že máme největší tým akreditovaných dopravních psychologů v České republice. Najděte si psychologa ve vašem městě a rezervujte si termín, který vám nejlépe vyhovuje.

Jak probíhají psychotesty pro řidiče starší 65 let?

Průběh dopravně-psychologického vyšetření je jednoduchý. Nejprve si domluvíte termín s jedním z našich psychologů a dostavíte se do ordinace. Psycholog s vámi projde celý průběh testů a následně začne vyšetření. Psychotesty pro řidiče se skládají z osobního rozhovoru, kognitivních testů (pozornost, koncentrace a paměť).

Dále probíhají motorické testy, kde si psycholog ověří vaši motoriku a koordinaci. Nakonec vás čeká osobnostní dotazník, kterým se psycholog snaží zjistit vaše osobnostní charakteristiky a rysy, jako například agresivitu nebo impulzivní chování. Jednoduše řečeno, jde o komplexní prověření vašeho chování, emocí, zdraví a o to, zda nejste za volantem nebezpeční.

Nemusíte mít obavy, že testy nezvládnete. Naši psychologové jsou zde proto, aby vám pomohli, a v případě, že uvidí nějaké mezery, tak vám vše vysvětlí. Cílem našich psychologů je pomáhat řidičům a zlepšovat chování na silnicích.

Jak MůjPsychotest funguje?

1. Vyberte si psychologa

Naši psychologové jsou k dispozici ve všech lokalitách. Stačí si jen vybrat tu, která je pro vás nejvhodnější.

2. Vyberte si termín

Každý psycholog má svůj kalendář. Stačí si vybrat termín a dokončit objednávku online.

3. Vraťte se na silnice

V domluvený termín se jednoduše dostavte na adresu psychologa a absolvujte dopravně psychologický test.